ČLÁNKY                                                                                                                   

    Shrnutí roků - ohlédnutí za starým rokem...                                                                                                            

Obsah :   1)  Bilancování nad rokem 2013 - NEW
          
 2) Poslední ohlédnutí za rokem 2012
            3)
Poslední ohlédnutí za rokem 2009 

            4) Bylo nebylo,aneb rok 2008


                                            

                                              !!! Bilancování nad rokem 2013 !!!

...Rok 2013 nám ukázal i tu smutnou stránku,takže bych ze všeho nejdřív chtěla vzpomenout na všechny,kteří letos odešli,protože jich nebylo málo, z řad rodiny,přátel a taky našich psích kamarádů .....A doufám,že ten nadcházející rok 2014 bude o hodně šťastnější a veselejší...

A teď už otočíme list na to,co jsme v roce 2013 všechno zažili,prožili a dokázali a že toho rozhodně nebylo málo :))
Vezmeme to pěkně od začátku...

                          

Hned na začátku ledna jsme se zúčastnili prvních letošních dogdancingových závodů a zmiňuji je právě proto,že to byly Saidinčiny úplně první závody,které jí odstartovaly dogdancingovou závodní kariéru :)) I když tentokrát pouze v kategorii FUN - která se nehodnotí. Letos hned z jara se Saidinka zúčastnila také svých prvních několika neoficiálních agility závodů,ale aby to nějak vypadalo,museli jsme to spolu ještě trochu dotrénovat :))
Tentokrát jsme měli hodně napilno i přes celou zimu,kdy jsme k normálním akcím - závodům a tréninkům měli i ukázky na plesech a akcích,výlety s chodskými psy a hlavně naše legendární výlety na běžkách,které jsme si opět užili na 100% a určitě na ně budeme ještě hodně dlouho vzpomínat :) Na jedno krátké video z takového výletu se můžete podívat tady :)

             


Saidinka v letošním roce stačila složit tři zkoušky z poslušnosti a to BH,ZZO a ZOP - všechny tři na výborně, ZOP
dokonce na plný počet bodů!! Také složila další tři zkoušky z dogdancingu - Heelwork tu music 1 a Musical Dressage 1 - tímto získala titul Master of dogdancing 1 a dokonce jsme složili i první dvojkovou zkoušku a to zkoušku Dance with dog 2 !
Také jsme objeli pár výstav - no možná víc než pár :)) A naše skóre z letošního roku je :
1x res.CAC, 4x CAC, 1x CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB, 4. místo NON FCI, 2x Krajský vítěz,Absolutní vítěz Benátek nad Jizerou -fena !!
Z toho CAC a res.CAC na klubové výstavě !
Ke splnění titulu český šampion nám chybí pouze jeden titul CAC z další výstavní sezóny :)

K tomu můžeme přidat i úspěchy z dogdancingového závodního pole,kde se Saidinka jako začínající nenechala zahanbit a skončila 2x na 1.místě a jednou na 3.místě ve velké konkurenci :) Také úplně poprvé závodila ve sportovní kynologii v kategorii ZZO a skončila na krásném 2.místě!! Zúčastnila se také prvních frisbee závodů v distanční disciplíně dogdartbee,kde máme ještě hodně co trénovat,ale spíš panička to házení,několika vystoupení,jak na plesech,ve školkách,dětských dnech a různých jiných akcí,dogtrekingu,agility závodů,vycházek a výletů a objela s námi po akcích půl republiky :) ...No možná i skoro celou :D ...v dalším roce máme v plánu pokračovat ve stejném tempu :) Když se zadaří,rádi bychom splnili toho českého šampiona na poli výstavním,také bychom chtěli složit nějaké další zkoušky z dogdancingu a když se bude hodně dařit ,třeba i získat dalšího Mastera druhého stupně :) ...V poslušnosti určitě nebudeme zahálet,máme v plánu další zkoušky, prostě je toho před náma opravdu moc... :) V listopadu jsme také společně oslavili 2.narozeniny!!! A já můžu říct,že mám toho nejúžasnějšího psa pod sluncem :))
Video sestřih k 2.narozeninám můžete shlédnout zde !

 


Na Megušku jsem obzvlášť pyšná,protože se jí letos podařily dva velké úspěchy a to 1.6. získat titul MISTR CHODSKÝCH PSŮ V AGILITY a na konci prázdnin k tomu přidat titul ŠAMPION DOGDANCINGU !!! Který v té době měli pouze čtyři psi v České republice a byla a je prvním chodským psem s tímto titulem!!! :) Tento titul jsem si letos moc přála složit,proto z něho mám opravdu velkou radost!! A samozřejmě to není vše...
V poslušnosti jsme letos se zkouškami pokračovali a složili další dvě - IPO-V a ZPU 2!!
Meguška letos také poprvé okusila třídu pracovní na klubové výstavě a získala VÝBORNÁ 1!!
Pokaždé,kromě Mistrovství v dogdancingu,kterého jsme se letos zase zúčastnili stála Meguška na závodech dogdancingu na stupních vítězů,tedy do 3.místa!! Také jsme vyrazili na dogfrisbee freestylové závody do Brna,na závody v poslušnosti,obedience,agility a další...skoro půlku léta jsme strávili na psím táboře ve Dvoře Králové,jako už tradičně s Alčou Smolíkovou,kde je to prostě super!! :) ... využíváme každého volného víkendu k nějakým aktivitám a rozhodně se nenudíme a ani nudit nehodláme :) Do roku 2014 máme totiž spouustu plánů,tak, jako každý rok ,takže uvidíme,co všechno nám ten nový,nadcházející rok zase všechno přinese a doufám,že to budou jen samé dobré zprávy a krásné zážitky!!!! :) :) :) Tak hurá do něj...a pravou nohou.. :) :)    


   
                                                                             


                                            !! Poslední ohlédnutí za rokem 2012 !!!

    Rok 2012 byl pro nás rokem významným a to hned z několika důvodů :) ... Hned na začátku ledna 2012,jsme si domů přivezli nový přírůstek a to chodskou holčičku ku ku ku ku ULTIMATE SPEED Z GIPOVA! Během roku nám ta malá kulička vyrostla do krásné psí slečny a je to ten nejúžasnější a nejdokonalejší tvor pod sluncem :) Rozhodování pořídit si druhého psa bylo dlouhé a stálo za to,už bych neměnila!!! Saidinka je prostě úžasná a má všechno,v což jsem ani nedoufala :) ...Je krásná,mazlivá,ráda cvičí,baví jí vše na co sáhneme,má luxusní vyrovnanou ,nebojácnou a neagresivní povahu,je to velký závislák na mé osobě a má prostě neuvěřitelné kouzlo osobnosti :) Je to miláček!!!

           

Se Saidinkou už jsme stihli objet v loňském roce plno akcí,jako malá s námi cestovala do Hodonína,do Prahy a zpátky - celkem 850 km za víkend,kam jsme jeli na závody MR Chodských psů v agility a druhý den na dogdancingové závody do Prahy,spala s námi v hotelech,brala jsem jí na různé společenské akce a vyplatilo se,je naprosto bezproblémová a nikde nic neřeší :)

Objeli jsme spolu také 11 výstav!! ... 2x ve třídě šťěnat,( 1x klubová výstava) ,3x ve třídě dorostu (1x klubová výstava) kde byla vždy VELMI NADĚJNÁ 1!! A 6x ve třídě mladých,kde byla vždy výborná s pořadím- 3x VÝBORNÁ 1, 3x CAJC, 2x BOJ, 1x VTM, 2x VÝBORNÁ 3 (Z toho 1x výborná 3 na klubové výstavě z 11 mladých fen) Také získala titul : ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION 2012 !!! 
V listopadu jsme byli se Saidinkou také na SVODU DOROSTU a prošli jsme s pěkným svodovým kódem : A1,K2,U1,W2-4

              


V 5ti měsících se zúčastnila svých prvních závodů - a to v obedienci,v kategorii pro šťěňátka vyhrála 1.místo!! :)
Zvládli jsme několik předváděček z dogdancingu - první měla už v 6ti měsících a rozhodně nebyla poslední. Vystupovala na dětských dnech,ve školkách,na plesech...
V 10ti měsících složila dvě dogdancingové zkoušky - Freestyle 1.úrovně a Dance with Dog 1.úrovně na výborně!!
A před Vánocema mi dala ten nejhezčí dárek jaký mohla. RTG kyčlí a kloubů u MVDr. Ekra s výsledkem : DKK i DLK 0/0!!!!

               

Věnujeme se spolu klasické poslušnosti,obranám,začínáme se stopami,trénujeme agility,dogfrisbee a v neposlední řadě dogdancing. V letošním roce mám v plánu několik zkoušek jak z poslušnosti,tak z dogdancingu,taky nějaké závody v agility a v tanci....tak uvidíme,jestli bude rok 2013  stejně úspěšný jako 2012 :)

Samozřejmě nesmím zapomenout ani na Megušku,která je mimochodem s věkem čím dál krásnější :D :)) ...Letos oslavila svoje 5.narozeniny a taky splnila plno zkoušek a absolvovala mnoho závodů :)
Celý rok,skoro každý víkend jsme trávili po různých akcích,kde jsme se každopádně vůbec nenudili :) ...Ať to byly závody v dogdancingu,dogfrisbee,letní tábory,zkoušky,předváděčky,agility....prostě jsme si tento rok parádně užili! :)
Meguška se letos protancovala k 11cti složeným zkouškám z dogdancingu a ke splnění titulu CHAMPION OF DOGDANCING jí chybí už jenom jedna zkouška! Splnila dogdancingové tituly: Master of dogdancing 2.úrovně,Master of dogdancing divize A, Master of Dogdancing divize B a Master of dogdancing divize C !!!
Skoro na všech letošních závodech v dogdancingu se umístila do třetího místa ,několikrát ve velké konkurenci skončila dokonce na 1.místě!!!

     

Složili jsme také zkoušku ZM ve sportovní kynologii.
Na Mistrovství Chodských psů v agility se Meguška stala 1.vícemistrem ( 2.místo!)
Splnila druhou zkoušku OB-Z na výborně.
Zúčastnila se Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky v dogfrisbee a mistrovství České republiky v dogdancingu.
Na letošních dvou výstavách,kam jsem jí přihlásila - jednou ve třídě otevřené a jednou ve třídě pracovní získala - 2x VÝBORNÁ 1, 2x VÍTĚZ TŘÍDY , 1x KRAJSKÝ VÍTĚZ!!
Samozřejmě i Meguška byla na spoustě předváděček z dogdancingu na dětských táborech,dětských dnech,ve školkách a plesech...Chodíme i na různé výlety s kamarády,v zimě na běžkách v létě pěšky,užíváme si života a dní strávených společně :)

         

V roce 2013 máme v plánu opět plno akcí,když se podívám na náš kalendář,už začíná být zase pěkně zaplněný :) ...I s Meguškou se chystám ke složení několika dalších zkoušek....tak jsem na ten Nový rok zvědavá!! . . . :)))
    

                   

 


                                                                             

Poslední ohlédnutí za rokem 2009 !!!

autor : panička

Stačí se podívat o článek níže,co jsme měli všechno na tento rok naplánováno a hned je vidět,že podle nás tento rok
vyšel na jedničku :)
Za tento rok jsme stihli složit zkoušky -
ZZO a ZPU 1 ,naplánováno jsme taky měli začít oficiálně závodit v agility
,což se nám také povedlo - máme složenou zkoušku LA 1 a dokonce splněný postup do LA 2. A několikrát jsme v agility
stáli na bedně. O prázdninách jsme byli na týdnu s chodskými psy,kde se konala výstava,svod a bonitace.
Z výstavy jsme si dovezli výborná 3,od paní Soldánové,což je pro nás velký úspěch :) A nechali jsme Meiblees zbonitovat,
s výsledkem
CHOVNÁ ! Z čehož máme ještě větší radost.Na podzim jsme se taky zúčastnili závodu
"O nejšikovňějšího choďáčka",který pořádala Maruška Trauškeová a dovezli jsme si stříbrnou medaili.
Vlastně všechno,co jsme si naplánovali,se nám povedlo ještě lépe než jsme čekali :)

      

V novém roce se dále chystáme chodit na cvičák do Vrchlabí na poslušnost,letos bychom se chtěli pokusit složit
zkoušku BH a Fpr 1 , začali jsme chodit na obrany,takže snad neskončíme jen u těchto zkoušek,ale to je ještě daleko.
Začali jsme trošku s frisbee ,které Megušku moc baví,ale zatím hážeme,jen tak pro radost. A protože Meguška
umí už celkem hodně prvků tance se psem a pořád se učí nové a stále jí to baví,chtěli bychom zkusit třeba nějaké
závody tance se psem,v létě jedeme na tábor dogdancingu,kde je možné složit i zkoušky,tak uvidíme,kdo ví. :)
Tento rok,také budu vést u nás ve Vrchlabí takové malé agility :) Dále snad budeme jezdit trénovat agility do Jičína,
kde se nám moc líbí. Určitě budeme jezdit na další závody,chtěli bychom zkusit i nějaké závody v poslušnosti,
opět pojedeme na choďáckou dovolenou do Soběšína,kde se pokusíme uchovnit Lerušku.
No...když se podívám na náš seznam akcí na rok 2010,myslím,že nás toho čeká ještě opravdu moc...
tak my rychle jdeme,abychom to letos vůbec všechno stihli . . . :)

 

              

Bylo nebylo,aneb rok 2008 !!!

Autor: panička

Když se teď,v novém roce ohlédnu za tím starým rokem 2008,můžu být celkem spokojená. Je to vlastně náš první 
celý společný rok. A že jsme toho v něm stihli :o). Stačí,když se podívám do našich akcí. Několik výstav,svod dorostu,dovolenou s chodským psem,kurzy agility,zkoušku ZOP,DKK u dr. Ekra s výsledkem 1/1 a dokonce i dva neoficiální závody v agility. Na to,že je Meiblees teprve rok a půl,jsme toho stihli až až. :o) Taky jsme se za ten rok od sebe
navzájem naučili plno věcí. A jedna bez druhé neuděláme téměř ani krok.Život s choďákem stojí za to!! Je to přítel
na celý život. Byla u mě,když mi nebylo dobře,já byla s ní,když se ona necítila nejlíp,taky jsme toho spolu spoustu zažili.
Přála bych těm,kdo nemají psa,aby poznali co to je,když se ráno probudíte a váš věrný přítel sedí u vaší postele
a dívá se na vás oddanýma očima,v tu chvíli si řeknete ,že všechno špatný za to stálo...

S Meiblees pravidelně docházíme na cvičiště do Vrchlabí,na poslušnost,kde se i letos pokusíme složit nějakou zkoušku ,
zatím uvažujeme o ZZO,ZPU 1,taky jezdíme pilně cvičit do Jičína a do Semil agility,které nás obě dvě moc baví!!
Chystáme se letos začít se závody,nejdříve ještě pár neoficielních a na první oficielní se chystáme do Hradce Králové na MR chodských psů. Taky bych letos chtěla získat první zkoušku z agility (LA 1 ),možná ,že ještě navštívíme pár výstav,bonitaci,určitě se těšíme na další společné akce s choďáčky....to všechno máme před sebou,teď už je jenom na nás,jestli se do toho pustíme tou správnou tlapkou :o) ...
 

 

  O Meiblees               

      Základní info
      Rodokmen
      Rodiče + sourozenci
     
 Výsledky
            >> Agility
            >> Dogdancing
            >> Zkoušky
            >> Výstavy
     
      Články
        >> O Megušce
        >> Váha,výška do 6m.
    >> Shrnutí roků
         >> O plemeni CHP